Wtorek
2018-09-25
00:06
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Styczeń 2015  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Archiwum wpisów
Licznik odwiedzin

Poznanie Prawdy

Główna » 2015 » Styczeń » 2 » Wielka Wojna - Bóg kontra Szatan
19:14
Wielka Wojna - Bóg kontra Szatan

Wielka wojna - Bóg kontra Szatan


Od Edenu do Armagedonu, czyli od początków dziejów świata, ludzkości i wszelkich istot żywych trwa zażarta walka dobra i zła. Humaniści, nauczyciele języka polskiego uważają, że Apokalipsa przedstawia ciągłą walkę dobra ze złem, która nie będzie miała nigdy końca. To nonsens. Wyglądałoby to mniej więcej tak, że trwa walka Boga z Szatanem, a my jesteśmy ich pionkami w tej grze. Zatrzymajmy się na chwilę i zastanówmy się czy ta wojna nie toczy się aby o co innego? Szatan chce nas trzymać w garści i nas pogrążać w rozpaczy, smutku, depresji, złości i innych negatywnych stanach. Bóg chce nas od tego uwolnić, ale czeka na odpowiedni moment, gdy w pewnym momencie akcja przyśpieszy i zaczną się jawić niezwykle widoczne skutki działań Szatana. Trwa nieustanna walka Boga z Szatanem, która zakończy się oczywistą wygraną Boga w czasach ostatnich. W obecnych czasach, widzimy to jeszcze bardziej wyraźnie. Widzimy do czego sprowadził ludzi grzech, łamanie Prawa Bożego. Nie możemy patrzeć na to obojętnie, widać tę fizyczną, materialną, w tym duchową walkę sił sobie przeciwnych, ale tylko jedną siłę, która jest poprawna, jest to siła Boga. To Bóg stworzył idealny Wszechświat, w tym naszą planetę Ziemię. Zaprogramował On wszystko prawami fizyki, dał nam Swoje Prawo, dzięki któremu nasze życie będzie uporządkowane, szczęśliwe. Dziś możemy Go poznać poprzez Jego wielkie dzieło, którym jest świat. Przestrzegająć Jego przykazań, widzimy że są one dobre i wprowadzają one uniwersalny ład i porządek. Bez nich nasze życie jest przepełnione nieuporządkowaniem i pustką, którą wypełnić można realnie tylko Bogiem.


Na scenę wychodzi jednak Szatan, któremu całkowicie się to nie podoba, nienawidzi tego świata, ludzi i Stwórcy Wszechrzeczy, czyli Boga. Wszędzie stara się wprowadzić swoje nieludzkie 'przykazania', które są przeciwne do tego, co podoba się Bogu, przeciwne porządkowi, w którym powstał Wszechświat. Możemy wyobrazić sobie to na przykładzie z informatyki. Programista zaprogramował jakąś grę, napisał wiersze poleceń, według których owa gra miała działać. I tutaj przeszkodzili mu cheaterzy, którzy swoim programem mogli łamać tę grę, wprowadzać swoje ulepszenia, zwiększać level maksymalnie do największego jakiego się da, kraść komuś konta i tym podobne rzeczy. Jednak programista może zablokować pewne modyfikacje w grze. Szatan też ma taką możliwość, może on zwodzić cały świat, jednak jest ograniczony w mocy i w czasie do dni ostatnich.
Niewielu zdaje sobie tak naprawdę sprawę z dalekiego zasięgu kłamstw Szatana. To Szatan i hordy demonów wpływała i wpływa na losy tego świata. Robi to poprzez zwodnicze sny, czary, magię, objawienia np. fatimskie, opętanie np. przywódców państwowych, celebrytów. Przykładem wpływania Szatana i jego współsług na ludzi są bez wątpliwości osoby, które przyczyniły się do masowego przelewu krwii niewinnych istot ludzkich, rozpętaniu konfliktów zbrojnych, 3 wojen światowych na zasięg globalny. Osoby o których mowa to Hitler, Stalin, Lenin ale nie tylko. Nie ograniczajmy się do tych osób. We współczesnym świecie można winić np. Baracka Obamę za wysyłanie armii USA na różne akcje rzekomo tzw. 'misje pokojowe', 'akcje humanitarne' na czele z Polską i innymi państwami NATO. Z Watykanu możemy winić papieży za podtrzymywanie zbrodniczego precedensu przeciwko ludności, mordy rytualne, porywanie dzieci. Często nie zdajemy sobie sprawy, że większość przywódców jakiś organizacji, rządów są kontrolowane z głównego źródła, z Watykanu, siedziby Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Gdyby kościół katolicki zaliczać do firm, korporacji z pewnością mógłby być najbogatszym koncernem - i nim jest w rzeczywistości. Watykan posiada ogromne złoża bogactw, niezliczone tajemnice archiwalne skrywane w podziemiach, setki tysięcy akcji na giełdach, hotele, uniwersytety, szkoły, jest właścicielem najwiekszych, światowych bankow i czołowych globalnych firm. Zbudował on swoje bogactwo między innymi na pieniądzach od Mussoliniego w zamian za uznanie włoskiego rządu poprzez sieć pozornie niepowiązanych firm zakupił drogie nieruchomości w Londynie i Paryżu, a także w Szwajcarii. Nie mówiąc już o zarobionych pieniądzach z tysięcy porwanych dzieci, inkwizycji, prania brudnych pieniędzy. Rozpoczął swoją wielką działalność od starożytności, kiedy pierwszym papieżem Watykanu, kościoła rzymsko-katolickiego został Konstantyn Wielki, który dał przywileje kościołowi rzymskiemu i zaszczepił w nim pogaństwo na dobre po dziś dzień. Napisałem celowo pierwszym, bo kościół katolicki przypisuje sobie, że pierwszym papieżem jego kościoła był Św. Piotr. Wiele kościołów chcą zbudować sobie renomę na Św. Piotrze. 

Watykan jest centrum największego systemu religijnego na tym globie, co więcej, jest to system polityczny. System zaczerpany wprost z pogańskiego Babilonu, Egiptu, cywilizacji Majów. Ów system przejął wszelkie nauki Chrystusowe, przyciemniając je. Wtłaczając nam wszelkie bałwochwalstwo, rytuały magiczne, liturgie. Większość ludzi została upita winem nierządnicy, w stanie upojenia, nieświadomości nie potrafią rozpoznać prawdziwych nauk Chrystusa, z Biblii. 

Kwestia Watykanu, kościoła rzymsko-katolickiego, Wielkiego Babilonu

(1) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami, (2) z którą nierząd uprawiali królowie ziemi, a winem jej nierządu upijali się mieszkańcy ziemi. (3) I zaniósł mnie w duchu na pustynię. I widziałem kobietę siedzącą na czerwonym jak szkarłat zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była przyodziana w purpurę i w szkarłat, i przyozdobiona złotem, drogimi kamieniami i perłami; a miała w ręce swej złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu. (5) A na czole jej wypisane było imię o tajemniczym znaczeniu: Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. (6) I widziałem tę kobietę pijaną krwią świętych i krwią męczenników Jezusowych. A ujrzawszy ją, zdumiałem się bardzo. (7) I rzekł do mnie anioł: Dlaczego zdumiałeś się? Wyjaśnię ci tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i ma siedem głów i dziesięć rogów. (8) Zwierzę, które widziałeś, było i już go nie ma, i znowu wyjdzie z otchłani, i pójdzie na zatracenie. I zdumieją się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane w księdze żywota od założenia świata, gdy ujrzą, że zwierzę to było i że go nie ma, i że znowu będzie. (9) Tu trzeba umysłu obdarzonego mądrością. Siedem głów, to siedem pagórków, na których rozsiadła się kobieta, i siedmiu jest królów; (10) pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, będzie mógł krótko tylko pozostać. (11) A zwierzę, które było, a już go nie ma, jest ósmym, i jest z owych siedmiu, idzie na zatracenie. (12) A dziesięć rogów, które widziałeś, to dziesięciu królów, którzy jeszcze nie objęli królestwa, lecz obejmą władzę jako królowie na jedną godzinę wraz ze zwierzęciem. (13) Ci są jednej myśli, i oddadzą moc i władzę swoją zwierzęciu. (14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek zwycięży ich, bo jest Panem panów i Królem królów, a z nim ci, którzy są powołani i wybrani, oraz wierni. (15) I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki. (16) A dziesięć rogów, które widziałeś, i zwierzę, ci znienawidzą wszetecznicę i spustoszą ją, i ogołocą, i ciało jej jeść będą, i spalą ją w ogniu. (17) Bóg bowiem natchnął serca ich, by wykonali jego postanowienie i by działali jednomyślnie, i oddali swoją władzę królewską zwierzęciu, aż wypełnią się wyroki Boże. (18) A kobieta, którą widziałeś, to wielkie miasto, które panuje nad królami ziemi. (Apokalipsa Św. Jana 17:1-18)

Opis indentyfikujący owe miejsce głównego centrum dowodzenia światem - Watykan, siedziba kościoła rzymsko-katolickiego. To siedziba wszelkiego zła, reszta świata w głównej części jest podporządkowana jego (nie)rządom, czyli ludzie pod silną kontrolą umysłu, prania mózgu. 

(1) Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku. (2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego. (3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.  (Apokalipsa Św. Jana 18:1-3)

Ogłoszenie wyroku na Wielkim Babilonie, czyli Watykanie.

(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające, (5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawości. (6) Odpłaćcie mu, jak i on odpłacił, i w dwójnasób oddajcie według uczynków jego; do kielicha, w którym napój mieszał, nalejcie mu podwójną miarę. (7) Ile sam siebie uwielbiał i rozkoszy zażywał, tyle udręki i boleści mu zadajcie; gdyż mówi w sercu swoim: Siedzę jak królowa, wdową nie jestem, a żałoby nie zaznam. (8) Dlatego w jednym dniu przyjdą jego plagi, śmierć i boleść, i głód, i spłonie w ogniu; bo mocny jest Pan, Bóg, który go osądził. (Apokalipsa Św. Jana 18:4-8)

Nakaz ucieczki z kościoła rzymsko-katolickiego, z siedzibą w Watykanie. 

(9) I zapłaczą nad nim, i smucić się będą królowie ziemi, którzy z nim wszeteczeństwo uprawiali i rozkoszy zażywali, gdy ujrzą dym jego pożaru. (10) Z dala stać będą ze strachu przed jego męką, mówiąc: Biada, biada tobie, miasto wielkie, Babilonie, miasto potężne, gdyż w jednej godzinie nastał twój sąd. (11) I kupcy ziemi płakać będą i smucić się nad nim, bo już nikt nie kupuje od nich towaru, (12) towaru ze złota i srebra, i drogich kamieni, i pereł, i bisioru, i purpury, i jedwabiu, i szkarłatu, i żadnego drzewa tujowego, i żadnego przedmiotu z kości słoniowej, i żadnego sprzętu z najkosztowniejszego drzewa, i z miedzi, i z żelaza, i marmuru, (13) i cynamonu, i korzeni, i wonności, i mirry, i kadzidła, i wina, i oliwy, i najprzedniejszej mąki, i pszenicy, i bydła, i owiec, i koni, i wozów, i niewolników, i życia ludzkiego. (14) I owoce, których pożądała dusza twoja przepadły dla ciebie, i wszystko, co się lśni i błyszczy, zginęło dla ciebie, i nigdy już ich nie będzie. (15) Kupcy handlujący nimi, wzbogaciwszy się na nim, z dala stać będą ze strachu przed jego męką, płacząc i narzekając (16) tymi słowy: Biada, biada, miasto wielkie, przyodziane w bisior i w purpurę, i w szkarłat, przyozdobione w złoto i drogie kamienie, i perły; (17) w jednej godzinie zniweczone zostało tak wielkie bogactwo! I wszyscy sternicy, i wszyscy przewoźnicy, i żeglarze, i wszyscy, którzy prowadzą handel morski, przystanęli z dala, (18) i widząc dym pożaru jego, krzyczeli, mówiąc: Któreż miasto podobne jest do tego miasta wielkiego? (19) I sypali proch na głowy swoje, a płacząc i narzekając, krzyczeli: Biada, biada, miasto wielkie, na którego skarbach wzbogacili się wszyscy właściciele okrętów morskich! W jednej godzinie spustoszone zostało! (20) Rozraduj się nad nim, niebo i święci, i apostołowie, i prorocy, gdyż Bóg dokonał dla was sądu nad nim. (21) I podniósł jeden potężny anioł kamień, duży jak kamień młyński, i wrzucił go do morza, mówiąc: Tak jednym rzutem zostanie strącone wielkie miasto Babilon, i już go nie będzie. (22) I już nie rozbrzmi w tobie gra harfiarzy ani muzyków, ani flecistów, ani trębaczy, już też nie będzie u ciebie mistrza jakiegokolwiek rzemiosła, ani już nie usłyszy się u ciebie huku młyna; (23) i nie zabłyśnie już w tobie blask świecy, i nie usłyszy się w tobie głosu oblubieńca ani oblubienicy; gdyż kupcy twoi byli wielmożami ziemi, gdyż czarami twymi dały się zwieść wszystkie narody. (24) W nim też znaleziono krew proroków i świętych, i wszystkich, którzy zostali pomordowani na ziemi. (Apokalipsa Św. Jana 18:9-24)

Skutki wyroku na Wielkim Babilonie, opisanie nieodwracalnych strat, upadek jego, opłakiwanie jego klęski przez wszelkich przywódców, prezesów największych światowych firm.

Na naszych oczach ściera się walka pomiędzy dwoma gigantami, czyli Bogiem i szatanem z ograniczoną mocą przez Boga. Szatan zwodzi, wprowadza zamęt, zamieszanie, nieporządek.
Zaś Bóg Stwórca wszystkiego co istnieje chce naszego dobra. To On stworzył najmądrzejsze Prawo, które jest wyznacznikiem porządku i ładu. Powróci On na ziemię, aby ustanowić 1000 letnie Królestwo. W owym czasie da szansę wszystkim ludziom, którzy nie mieli okazji Go poznać. Finalnie ukaże nam efekt działań szatana na świecie. Nie będzie żadnych niedomówień czy wątpliwości, będzie tylko wybór komu będziesz służył - Bogu czy szatanowi. 


Spory pomiędzy Bogiem a szatanem

Kwestia upadku pierwszych ludzi

(16) I dał Pan Bóg człowiekowi taki rozkaz: Z każdego drzewa tego ogrodu możesz jeść, (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy tylko zjesz z niego, na pewno umrzesz. (Księga Rodzaju 2:16-17)

Prosty nakaz: nie zrywaj owocu z drzewa poznania dobra i zła. I tyle.

(1) A wąż był chytrzejszy niż wszystkie dzikie zwierzęta, które uczynił Pan Bóg. I rzekł do kobiety: Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie ze wszystkich drzew ogrodu wolno wam jeść? (2) A kobieta odpowiedziała wężowi: Możemy jeść owoce z drzew ogrodu, (3) tylko o owocu drzewa, które jest w środku ogrodu, rzekł Bóg: Nie wolno wam z niego jeść ani się go dotykać, abyście nie umarli. (4) Na to rzekł wąż do kobiety: Na pewno nie umrzecie, (5) lecz Bóg wie, że gdy tylko zjecie z niego, otworzą się wam oczy i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło. (Księga rodzaju 3: 1-5)

Wąż, chodzi oczywiście o szatana.

(6) A gdy kobieta zobaczyła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia i że były miłe dla oczu, i godne pożądania dla zdobycia mądrości, zerwała z niego owoc i jadła. Dała też mężowi swemu, który był z nią, i on też jadł. (7) Wtedy otworzyły się oczy im obojgu i poznali, że są nadzy. Spletli więc liście figowe i zrobili sobie przepaski. (Księga rodzaju 3: 6-7)

Ewa zerwała owoc z drzewa poznania dobra i zła, i jadła oraz dała go też Adamowi i on też jadł. Zobaczmy co się dzieje dalej...

(8) A gdy usłyszeli szelest Pana Boga przechadzającego się po ogrodzie w powiewie dziennym, skrył się Adam z żoną swoją przed Panem Bogiem wśród drzew ogrodu. (9) Lecz Pan Bóg zawołał na Adama i rzekł do niego: Gdzie jesteś? (10) A on odpowiedział: Usłyszałem szelest twój w ogrodzie i zląkłem się, gdyż jestem nagi, dlatego skryłem się. (11) Wtedy rzekł Bóg: Kto ci powiedział, że jesteś nagi? Czy jadłeś z drzewa, z którego zakazałem ci jeść? (12) Na to rzekł Adam: Kobieta, którą mi dałeś, aby była ze mną, dała mi z tego drzewa i jadłem. (13) Wtedy rzekł Pan Bóg do kobiety: Dlaczego to uczyniłaś? I odpowiedziała kobieta: Wąż mnie zwiódł i jadłam. (14) Wtedy rzekł Pan Bóg do węża: Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszelkiego bydła i wszelkiego dzikiego zwierza. Na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni życia swego! (15) I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę. (16) Do kobiety zaś rzekł: Pomnożę dolegliwości brzemienności twojej, w bólach będziesz rodziła dzieci, mimo to ku mężowi twemu pociągać cię będą pragnienia twoje, on zaś będzie panował nad tobą. (17) A do Adama rzekł: Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego! (18) Ciernie i osty rodzić ci będzie i żywić się będziesz zielem polnym. (19) W pocie oblicza twego będziesz jadł chleb, aż wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz. (20) I nazwał Adam żonę swoją Ewa, gdyż ona była matką wszystkich żyjących. (21) I uczynił Pan Bóg Adamowi i jego żonie odzienie ze skór, i przyodział ich. (22) I rzekł Pan Bóg: Oto człowiek stał się taki jak my: zna dobro i zło. Byleby tylko nie wyciągnął teraz ręki swej i nie zerwał owocu także z drzewa życia, i nie zjadł, a potem żył na wieki! (23) Odprawił go więc Pan Bóg z ogrodu Eden, aby uprawiał ziemię, z której został wzięty. (24) I tak wygnał człowieka, a na wschód od ogrodu Eden umieścił cheruby i płomienisty miecz wirujący, aby strzegły drogi do drzewa życia. (Księga rodzaju 3: 8-24)

Podstawowym skutkiem zerwania nakazu o treści nie zrywaj owocu z drzewa poznania dobra i zła jest:

 • rodzenie kobiety w bólach oraz miesiączka, czyli krwawienie miesięczne panowanie mężczyzny nad kobietą (tak jakby wyższość; kobieta jest bardziej wrażliwa i kieruje się bardziej emocjami, zaś mężczyzna jest bardziej ugruntowany, jest fundamentem - bez obrazy dla kobiet, chodzi tylko o ujęcie tej kwestii)
 • połączenie psychy dobrej ze złą (istnienie psychy złej i dobrej), czyt. Psyche (gr. ψυχή) – tchnienie, dusza, psychika
 • Podsumowując: złamanie nakazu w Ogrodzie Eden poniosło bardzo wiele negatywnych skutków.Przede wszystkim zaburzyło to prawo ładu dobra i zła (moje nazewnictwo). Dlatego odtąd człowiek poznał co to znaczy zło. Aktualnie istnieje dobro i zło. Obecnie czekamy na armagedon, który zakończy istnienie zła za sprawą Jezusa Chrystusa - naszego Zbawiciela.

Kwestia bałwochwalstwa

(3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. (4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. (Księga Wyjścia 20:3-5)

Bezkompromisowy zakaz czczenia figurek, obrazów i innych dewocjonalii. Co widzimy? Miliony katolików modlących się do figurek Maryji, Jezusa, aniołów i innych postaci. Chcą się usprawiedliwić, że to tylko 'wizerunki', że oni się do nich nie modlą. Bzdura. Nie ma żadnego usprawiedliwienia. Bóg również chce, abyśmy tylko Jemu służyli, a nie innym bogom. Co się robi? Wywyższa Maryję pod tytułami "wieczna dziewica", "niepokalana", "królowa niebios", "królowa świata" itd. Tylko, że Maryja była zwykłym człowiekiem, choć była w pewien sposób błogosławiona - sam fakt, że miała ona porodzić Syna Jezusa Chrystusa przez Ducha Świętego. Wiele jest takich osób błogosławionych, np. słynny Hiob. Oni działali pod przewodnictwem Ducha Świętego. Tak jak nie możemy oddawać czci aniołom, słońcu, ziemi oraz upadać nad nimi. Tylko i wyłącznie Bogu mamy oddawać cześć i chwałę, bo tylko Jemu się należy, On jest Stwórcą wszystkiego co jest. Ale nie jest zwierzchniczką pomiędzy Bogiem a człowiekiem! Wiemy że świadomość lubi się wymigiwać jak jest jej przedstawiany niewygodny fakt. Ale Bóg powiedział o tym stanowczo dziesiątki razy w Starym Testamencie (Ks. Wj 20:4-6, Ks. Pwt 12:2, 13:2, Ks. Iz 13:1, 21:1, 47:1, 57:3, 65:1, 66:1, 66:3, itd) i mniej w Nowym Testamencie, między innymi w Apokalipsie (Ap:21:4-6). Czy w obliczu tak kategorycznego zakazu ustanowionego przez Boga możemy to bagatelizować? Chodzi oczywiście o przedmioty kultu religijnego, idoli itp.

(4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. (6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. (Księga Wyjścia 20:4-6)

(8) Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga. (Apokalipsa Św. Jana 21:8)


Teraz porównajmy Dekalog Biblijny a Dekalog rzymsko-katolicki (wg Katechizmu Kościoła Katolickiego), który obowiązuje praktycznie w większości kościołach

Dekalog Biblijny
Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. 
1. Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. 
2. Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. (6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. 
3. Nie nadużywaj imienia Pana, Boga twojego, gdyż Pan nie zostawi bez kary tego, który nadużywa imienia jego. 
4. Pamiętaj o dniu sabatu, aby go święcić. 
5. Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką swoją pracę, ale siódmego dnia jest sabat Pana, Boga twego: Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służebnica, ani twoje bydło, ani obcy przybysz, który mieszka w twoich bramach. Gdyż w sześciu dniach uczynił Pan niebo i ziemię, morze i wszystko, co w nich jest, a siódmego dnia odpoczął. Dlatego Pan pobłogosławił dzień sabatu i poświęcił go. 
6. Czcij ojca swego i matkę swoją, aby długo trwały twoje dni w ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. Nie zabijaj. 
7. Nie cudzołóż. 
8. Nie kradnij. 
9. Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu. 
10. Nie pożądaj domu bliźniego swego, nie pożądaj żony bliźniego swego ani jego sługi, ani jego służebnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.
Dekalog katechizmowy:
Jam jest Pan twój, którym cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli.
1. Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.  
2. Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno. 
3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. 
4. Czcij ojca swego i matkę swoją.
5. Nie zabijaj.
6. Nie cudzołóż.
7. Nie kradnij.
8. Nie będziesz mówił fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu twemu.
9. Nie pożądaj żony bliźniego twego.
10. Ani żadnej rzeczy, która jego jest. 


Zmiany te dotyczą:

 • drugiego przykazania dotyczącego zakazu kultu obrazów i rzeźb (wizerunków), które w wersji katechizmowej zostało usunięte.
 • czwartego przykazania (biblijnego), które w wersji katechizmowej występuje pod numerem trzecim, ze względu na usunięcie drugiego przykazania. Jego treść z świecenia dnia sobotniego (szabatu), została zmieniona na świecenia "dnia świętego".
 • przykazań 5 - 9 (biblijnych) - które w wersji katechizmowej mają zmniejszoną numerację o 1 ze względu na usunięcie przykazania drugiego (biblijnego).
 • dziesiątego przykazania, które zostało rozdzielona na dwa oddzielne, aby wypełnić lukę w liczbie przykazań, powstałą przez usunięcie drugiego przykazania. Dlatego w wersji katechizmowej dziesiąte przykazanie brzmi dziwnie, "ani żadnej rzeczy, która jego jest", i nie może być rozpatrywane oddzielnie od dziewiątego, gdyż wtedy traci sens.

 

Kwestia mięsa, weganizmu, wegetarianizmu, upadłych aniołów

(27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. (28) I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi! (29) Potem rzekł Bóg: Oto daję wam wszelką roślinę wydającą nasienie na całej ziemi i wszelkie drzewa, których owoc ma w sobie nasienie: niech będzie dla was pokarmem! (30) Wszystkim zaś dzikim zwierzętom i wszelkiemu ptactwu niebios, i wszelkim płazom na ziemi, w których jest tchnienie życia, daję na pokarm wszystkie rośliny. I tak się stało. (Księga Rodzaju 1:27-30)

Ponownie Bóg błogosławił ludziom, ale oczekiwał od nich zachowania Prawa, które miałoby być wyznacznikiem ładu i porządku ustanowionego przez Boga. 

(7) Wprowadziłem was do ziemi ogrodów, abyście żywili się jej owocami i dobrami, lecz wy weszliście i zanieczyściliście moją ziemię, a moje dziedzictwo uczyniliście obrzydliwością. (Księga Jeremiasza 2:7)

Ludzie jednak nie posłuchali się nakazu samego Boga. Przychodzi tu na myśl stworzenie dinozaurów, które zjadały siebie nawzajem (w tym roślinożernych). Człowiek często wymiguje się, że może jeść mięso, bo są przecież zwierzęta roślinożerne i mięsożerne. Dlaczego tak się stało? Dlaczego zwierzęta zaczęły siebie zjadać? Skąd wzięły się takie giganty? Bóg je stworzył? Nie sądzę! Musiała być to sprawka Szatana i upadłych aniołów. Jak to możliwe, żeby do takich rozmiarów się zmutowały? Najwidoczniej jest to możliwe. Bóg widząc to najpewniej zesłał potop, włącznie z upadłymi aniołami.

(1) A kiedy ludzie zaczęli rozmnażać się na ziemi i rodziły im się córki, (2) ujrzeli synowie boży, że córki ludzkie były piękne. Wzięli więc sobie za żony te wszystkie, które sobie upatrzyli. (3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat. (4) A w owych czasach, również i potem, gdy synowie boży obcowali z córkami ludzkimi, byli na ziemi olbrzymi, których im one rodziły. To są mocarze, którzy z dawien dawna byli sławni. (Księga Rodzaju 6:1-4)

W tym fragmencie jest ukazane to, że upadłe anioły (Nefilimy) współżyły z córkami ludzkimi.

(5) A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe, (6) żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim. (7) I rzekł Pan: Zgładzę człowieka, którego stworzyłem, z powierzchni ziemi, począwszy od człowieka aż do bydlęcia, aż do płazów i ptactwa niebios, gdyż żałuję, że je uczyniłem. (8) Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana. (9) Oto dzieje rodu Noego: Noe był mężem sprawiedliwym, nieskazitelnym wśród swojego pokolenia. Noe chodził z Bogiem. (Księga Rodzaju 6:5-9)

Jednak Bóg nie chciał mieszania DNA Nefilimów z DNA ludzkim, więc musiał zgładzić człowieka (tylko Noe miał czyste DNA wśród swojego pokolenia). 

Powody były oczywiste:

 • rodzenie się olbrzymich dzieci
 • tworzenie się nowych rodzai zwierząt hybryd (DNA Nefilimów+DNA zwierząt)
 • skrajnie olbrzymie rozmiar

Spytasz, co się z nimi stało dalej? Potop ich zatopił.

(17) A potop trwał na ziemi czterdzieści dni. I wezbrały wody i podniosły arkę, i płynęła wysoko nad ziemią. (18) A wody przybrały i podniosły się bardzo nad ziemią, arka zaś unosiła się na powierzchni wód. (19) Wody zaś wzbierały coraz bardziej nad ziemią, tak że zostały zakryte wszystkie wysokie góry, które były pod niebem. (20) Na piętnaście łokci wezbrały wody ponad góry, tak że zupełnie zostały zakryte. (21) I wyginęło wszelkie ciało poruszające się na ziemi: ptactwo, bydło i dzikie zwierzęta, i wszelkie płazy, pełzające po ziemi, i wszyscy ludzie. (22) Wszystko, co miało w nozdrzach tchnienie życia, wszystko, co było na suchym lądzie, pomarło. (23) Tak zgładził Bóg wszystkie istoty, które były na powierzchni ziemi, począwszy od człowieka aż do bydła, aż do płazów i ptactwa niebios; to wszystko zostało zgładzone z ziemi. Pozostał tylko Noe i to, co z nim było w arce. (24) A wody wzbierały nad ziemią sto pięćdziesiąt dni. (Księga Rodzaju 7:17-24)

Możesz spytać, no ale czekaj, dlaczego Bóg nie mógł zgładzić tylko Nefilimów czy hybryd ludzi i zwierząt?

Ponieważ:

 • Bóg chciał pozostawić ślady

Kwestia znamienia i obrazu Bestii

(1) I widziałem wychodzące z morza zwierzę, które miało dziesięć rogów i siedem głów, a na rogach jego dziesięć diademów, a na głowach jego bluźniercze imiona. (2) A zwierzę, które widziałem, było podobne do pantery, a nogi jego jak u niedźwiedzia, a paszcza jego jak paszcza lwa. I przekazał mu smok siłę swoją i tron swój, i wielką moc. (3) A jedna z głów jego była śmiertelnie raniona, lecz śmiertelna rana jego była wygojona. I cała ziemia szła w podziwie za tym zwierzęciem. (4) I oddali pokłon smokowi za to, że dał zwierzęciu moc, a także zwierzęciu oddali pokłon, mówiąc: Któż jest podobny do zwierzęcia i któż może z nim walczyć? (5) I dano mu paszczę mówiącą rzeczy wyniosłe i bluźniercze, dano mu też moc działania przez czterdzieści i dwa miesiące. (6) I otworzyło paszczę swoją, by bluźnić przeciwko Bogu, bluźnić przeciwko imieniu jego i przybytkowi jego, przeciwko tym, którzy mieszkają w niebie. (7) I dozwolono mu wszcząć walkę ze świętymi i zwyciężać ich; dano mu też władzę nad wszystkimi plemionami i ludami, i językami, i narodami. (8) I oddadzą mu pokłon wszyscy mieszkańcy ziemi, każdy, którego imię nie jest od założenia świata zapisane w księdze żywota Baranka, który został zabity. (9) Jeśli kto ma uszy niechaj słucha. (10) Jeśli kto jest przeznaczony do niewoli, do niewoli pójdzie; jeśli kto zabija mieczem, musi sam zginąć od miecza. Tu się okaże wytrwanie i wiara świętych. (11) I widziałem inne zwierzę, wychodzące z ziemi, które miało dwa rogi podobne do baranich, i mówiło jak smok. (12) A wykonuje ono wszelką władzę pierwszego zwierzęcia na jego oczach. Ono to sprawia, że ziemia i jej mieszkańcy oddają pokłon pierwszemu zwierzęciu, którego śmiertelna rana była wygojona. (13) I czyni wielkie cuda, tak że i ogień z nieba spuszcza na ziemię na oczach ludzi. (14) I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu. (15) I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. (16) On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, (17) i że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia. (18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę zwierzęcia; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć. (Apokalipsa Św. Jana 13)

Ten czas będzie najgorszym czasem, a zarazem ostatecznym momentem wyboru - Bóg lub Szatan. Będziemy zmuszeni do tego stopnia, że bez znaku bestii na prawej ręce bądź czole nie będziemy mogli funkcjonować na ziemi - nic kupować ani sprzedawać. A gdy nie oddamy pokłonu bestii zostaniemy ścięci. Ta momentalna, szybka śmierć to nic w porównaniu z niezwykłymi obietnicami Boga. 

Tysiącletnie Królestwo

(1) I widziałem anioła zstępującego z nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce. (2) I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.(3) I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas. (4) I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat. (5) Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie. (6) Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat. (Apokalipsa Św. Jana 20:1-6)

Oto ta niezwykła obietnica Boga, która zakłada zamknięcie w czeluści szatana i przepiękny czas dla tych, którzy głosili Słowo Boże, i dla tych którzy nie oddali pokłonu obrazowi Bestii oraz nie przyjęli znamienia Bestii na prawą rękę bądź czoło.

Walka ostateczna i potępienie wrogów Boga

(7) A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego (8) i wyjdzie, by zwieść narody, które są na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak piasek morski. (9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich. (10) A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie znajduje się też zwierzę i fałszywy prorok, i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków. (Apokalipsa Św. Jana 20:7-10)

Ostateczne rozprawienie się z szatanem. 

Sąd nad narodami

(11) I widziałem wielki, biały tron i tego, który na nim siedzi, przed którego obliczem pierzchła ziemia i niebo, i miejsca dla nich nie było. (12) I widziałem umarłych, wielkich i małych, stojących przed tronem; i księgi zostały otwarte; również inna księga, księga żywota została otwarta; i osądzeni zostali umarli na podstawie tego, co zgodnie z ich uczynkami było napisane w księgach. (13) I wydało morze umarłych, którzy w nim się znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych, którzy w nich się znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. (14) I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. (15) I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego. (Apokalipsa Św. Jana 20:11-15)

Tutaj widać ostateczne wyroki Boskie. Wszyscy zapisani w Księdze Żywota zostaną zbawieni. 


Porównajmy dwa światy z dwoma odmiennymi prawami:
Uniwersalne Prawo Boże:
- stabilne więzi emocjonalne z innymi ludźmi
- uporządkowanie w zakresie moralności
- życie zgodne z Prawem Ziemskim danym przez Boga Stwórcę, który dał nam wskazówki jak postępować w życiu
- wiara w celowy inteligentny projekt, Stworzenie
- życie celowe, uśmiech, szczęście, dobro
Uniwersalne prawo szatańskie:
- rozwody, zdrady
- nieuporządkowanie moralności, rozpusta, homoseksualizm, cudzołóstwo
- życie pozbawione jakichkolwiek wartości, skrajny nihilizm, hedonizm
- wiara w nicość, ewolucja, wielki wybuch
- życie bezcelowe, depresja, strach, nienawiść

(28) I nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, ale duszy zabić nie mogą; bójcie się raczej tego, który może i duszę i ciało zniszczyć w piekle. (Ewangelia Mateusza 10:28)

Musimy pamiętać, że my też bierzemy udział w tej wojnie. W czasie tej wojny wybieramy swojego przywódcę - Boga lub szatana. Nie ma nic pomiędzy, stajemy po jednej ze stron. Przywódcę wybieramy świadomie bądź mniej świadomie poprzez swoje czyny, uczynki. Musimy starać się stać po jednej stronie, wiadomo że jak zgrzeszymy to nie stajemy od razu po stronie Lucyfera, ze względu na swoją grzeszną naturę. Jednakże musimy oddać się tylko i wyłącznie całkowicie Jezusowi i Jemu powierzyć swoje myśli, mowy, uczynki. Będąc ateistą, nie wierząc w nic, tak naprawdę zostało się oszukanym przez szatana. Nie trzeba być od razu zaawansowanym satanistą, aby szatan miał na ciebie chrapkę. Diabeł chce zwieść możliwie każdego, którego mu się uda. Ateizm może prowadzić do skrajnego nihilizmu, hedonizmu a to otwiera drogę do szatana. Poza tym upodabniając się do tego zepsutego świata, nie będąc od niego wyzwolonym w głównej części, jesteśmy w pewnym sensie naśladowcami szatana. Naśladowca diabła lubi oglądać to co ogląda większość, lubi te same niesmaczne żarty nt. seksu, cudzołoży patrząć na kobietę pożądliwie, rozmawia o tym o czym większość rozmawia i poprzez swoją rozmowę ukazuje akceptację wielu nieuporządkowanych zachowań niezgodnych z Prawem Bożym. 

Ciekawy film

Wyświetleń: 1418 | Dodał: poznanieprawdy | Rating: 0.0/0
Liczba wszystkich komentarzy: 0