Wtorek
2018-09-25
00:16
Formularz logowania
Wyszukiwanie
Kalendarz
«  Październik 2014  »
PnWtŚrCzwPtSobNie
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Archiwum wpisów
Licznik odwiedzin

Poznanie Prawdy

Główna » 2014 » Październik » 12 » Szkolnictwo rządowe
09:56
Szkolnictwo rządowe

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek nad tym, po co tak długo się edukujesz w szkolnictwie rządowym i czy wszystko to Ci jest do czegoś potrzebne?

Jaki jest prawdziwy cel szkolnictwa?

Myślę, że jest tu coś ukrytego. Oprócz samego kształcenia ludzi. Prócz tego jest zmuszenie jednostki do myślenia grupowego, tzw. konformizmu. W szkolnictwie odrzuca się indywidualne myślenie. Pod presją środowiska, większość osób zaczyna się utożsamiać z myśleniem grupowym, ażeby być postrzeganym normalnie. Myślący 'inaczej' są natychmiast ośmieszani i wyszydzani oraz wyrzucani w kręgów znajomych.

Szkolnictwo podyktowane

Polega na tym, że - nie masz czasu na to, aby powrócić do poprzednich materiałów, bo nie ma czasu. Materiały idą na bieżąco, a ty chciałbyś wrócić do starych materiałów. Nie myśl, że będzie to łatwe. Przy okazji jesteś zalany masą kartkówek, sprawdzianów i prac domowych oraz wielką stertą materiałów, które musisz rozgarniać.

Czy szkolnictwo dezinformuje?

Oczywiście, że tak! Przykładami jest choćby teoria ewolucji, powstawanie świata oraz człowieka. Prócz tego istnieją takie komplikacje jak oficjalne nauczanie na edukacji dla bezpieczeństwa, WOS itp. 

Szkolnictwo jest prorządowe! Nie ukazuje kłamstw własnego narodu, jak również kłamstw tego świata z przyczyn oczywistych! Sami sobie oraz obecnemu porządkowi nie będą szkodzić.

Szkolnictwo odgrywa też pozytywną rolę

Tak, szkolnictwo przede wszystkim edukuje przyszłych ludzi pracujących. Przekazuje podstawową wiedzę z matematyki, polskiego etc. 

Ale przy okazji miesza ową wiedzę z kłamstwami

Szkolnictwo domowe

Czy pamiętasz jak kiedyś rodzice mogli uczyć swoje dzieci w domach? Czy dziś jest to możliwe? Tak, ale u rodzin wybitnie bogatych. U szarych ludzi pracujących po 15 h jest to rzeczą niemożliwą. Przeciętny obywatel powracający zmęczony po pracy ledwo ma czas na cokolwiek, prócz domowych obowiązków, zjedzenia, wykąpania i pójścia spać. W weekend jest z tym lepiej. Aczkolwiek większość rodziców nie poświęca większej uwagi swoim dzieciom, a co mówić o edukowaniu ich. Myślę, że to problem współczesnego świata. 

Niewielka różnica pomiędzy szkolnictwem państwowym (z podatków), a szkolnictwem prywatnym 

Tak naprawdę obie formy szkolnictwa - państwowe jak prywatne nie różnią się niczym. Za oba oczywiście trzeba płacić. Owe szkolnictwa opierają się na niemalże tym samym materiale edukacyjnym. Obie formy szkolnictwa są prorządowe.

Ciekawe filmy:

 

 

Wyświetleń: 824 | Dodał: poznanieprawdy | Rating: 2.0/1
Liczba wszystkich komentarzy: 0